На преден план
Панихида в памет на загиналите при пътнотранспортни произшествия отслужи отец Петър в храм "Св. Климент Охридски" в Добрич
7472
България
Панихида в памет на загиналите при пътнотранспортни произшествия отслужи отец Петър в храм "Св. Климент Охридски" в ДобричПанихида в памет на загиналите при пътнотранспортни произшествия беше отслужена днес от отец Петър в храм „Св.Климент Охридски“ в Добрич.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 16 Ноември 2025, 13:30 ч.
Панихида в памет на загиналите при пътнотранспортни произшествия беше отслужена днес от отец Петър в храм „Св. Климент Охридски“ в Добрич. Инициативата беше организирана от Жени ГЕРБ – Добрич и събра десетки граждани, дошли да отдадат почит и да се помолят за упокоението на жертвите на пътя. Преди богослужението отец Петър отправи призив към обществото за повече отговорност и смирение на пъя:„Агресията на пътя е недопустима. Грях е да не зачитаме живота – своя и на другите. Когато отнемем живот, носим голям грях пред Бога. Това общество трябва да намери същата сила, която го обедини в защита на кучето Мая, и всички да излезем, за да спрем войната по пътищата. Това, което правим тук, на земята, ще ни спаси горе, пред Бога. Там корупция няма, там не можем да се скрием.“ По време на службата духовникът се помоли за всички загинали в катастрофи и за здравето на жителите на града. Той отправи и послание към миряните:„Да се помолим за всички, които са загубили живота си в пътни инциденти – заради неразумието на някои, които с безотговорното си поведение са отнели човешки живот. Да измолим от Бога здраве, разум и кротост за всички, които шофират, за да знаят, че не са сами на пътя и че правилата са за всички. Всеки ден, във всяка секунда, трябва да помним това.“ Отец Петър подчерта, че обществото трябва да бъде по-сплотено, смирено и изпълнено с любов. „Църквата е обществото, събрание на хора, и днес тук сме много. Но трябва да се смирим и да бъдем добри. Светът е пълен с напрежение и агресия, не само в нашата родина“, каза още духовникът. Отец Петър отслужи и водосвет за здраве на всички шофьори и пътници. Всяка трета неделя на месец ноември се отбелязва Световният ден в памет на жертвите при пътнотранспортни произшествия. От началото на годината до края на месец октомври на територията на област Добрич са настъпили 112 тежки катастрофи, при които са загинали 11 души, а 148 са ранени.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана
|
|
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
|
|
|
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинските съветници в Самуил одобриха финансиране на проекти в социалната сфера и ВиК инфраструктурата
|
|
|
Челен удар между два леки автомобила с пострадал затвори временно пътя между Свищов и село Вардим
|
|
|
Движението по автомагистрала „Струма“ в района на Кочериново се регулира от полицията
|
|
|
Общинският съвет в Самуил одобри средства за плащане на ДДС по проект за водопроводната мрежа в Желязковец
|
|
|
Община Самуил ще осигури 662 426 евро временен безлихвен заем за фотоволтаици и електромобили за социалните услуги
|
|
Радиопрограми



Тикер
7472
ЗАПАЗИ
Към местната структура на „Прогресивна България“ в Монтана е създаден Консултативен съвет по младежки политики, който ще обединява млади хора от всички общини в областт ...